Jak wybrać podgrzewacz wody?
Sierpień 2, 2018
ogrzewacze wody do łazienki
Jaki elektryczny podgrzewacz wody wybrać do łazienki
Sierpień 15, 2018
Pokaż wszystkie
podgrzewacz do wody Dafi

Kupno przepływowych ogrzewaczy do wody to jeden z najlepszych sposobów na oszczędną, ciepłą wodę. Działanie takich podgrzewaczy polega na poborze energii jedynie w momencie korzystania z wody. Co nie przeszkadza w jej ogrzewaniu, bowiem jej temperatura zwiększa się wraz z odkręceniem pokrętła. Dzięki ogrzewaczom do wody dostęp do ciepłej wody jest nieograniczony, nie utrudnia tego również niewielki rozmiar urządzenia.

Hydrauliczny ogrzewacz do wody

Ogrzewacze do wody dają nam szeroką możliwość wyboru odpowiedniego sprzętu. Różnią się one mocną, montażem, a także sposobem działania. Ogrzewacze posiadają dwa rodzaje sterowania. Możemy zakupić ogrzewacz hydrauliczny lub wybrać ten sterowany elektronicznie. Działanie pierwszego typu urządzenia polega na mechanicznym załączeniu stopnia mocy urządzenia. Jednocześnie posiadają one przełącznik, który umożliwia załączenie trybu ekonomicznego bądź ustawienia pełnej mocy urządzenia. Jest to dobry sposób, lecz zależny od ilości przepływającej wewnątrz wody.

Ogrzewacz z elektronicznym sterowaniem

Drugim rodzajem ogrzewacza przepływowego jest ogrzewacz elektryczny. Jest on znacznie komfortowy w użytkowaniu, ale również bardziej oszczędny. Taki układ ogrzewania pozwoli nam na płynne uregulowanie temperatury np. w zakresie 30-40 stopni. Dodatkowo elektroniczne sterowanie jest bardziej oszczędne. Co zauważymy, gdy przy użyciu wody nad umywalką, ogrzewacz załączy niewielką moc przy minimalnym przepływie. Moc ogrzewacza dostosowuję się do ilości przepływającej wody co zmniejsza energie nawet do kilkudziesięciu procent co daję dużą przewagę w porównaniu do podgrzewaczy hydraulicznych. Warto dodać, że ogrzewacz elektryczny posiada funkcję dogrzania, wstępnie podgrzanej wody. Przykładem przepływowych podgrzewaczy wody, są te oferowane przez polskiego producenta Dafi, oferuje on niezawodny sprzęt o różnorodnym sposobie montażu jak i mocy, dzięki czemu z całą pewnością dopasujemy typ urządzenia do swoich wymagań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam się