Podgrzewacze do wody – który model będzie dla ciebie odpowiedni?
Sierpień 19, 2018
Pokaż wszystkie
Dlaczego filtr do wody musi być zanurzony

Zwróćmy uwagę, że producent dzbanków filtrujących, firma Dafi zaleca, aby filtr był cały czas zanurzony w wodzie – poprzez to możliwe będzie odpowiednie działanie tego produktu. Jeśli jednak zapomnimy o tym, w ogóle nie musimy się przejmować o pogorszenie jakości naszej wody.

Filtr firmy Dafi działa skutecznie nawet wtedy, kiedy utrzymywany jest on przez pewien czas w stanie suchym. W takim przypadku zaleca się przechowywanie tego filtra w chłodnym, lecz nie wilgotnym miejscu (a więc na przykład w naszej lodówce).

Rodzaje filtrów firmy Dafi

Jeśli mówimy o filtrach firmy Dafi, to możemy tutaj wybierać pośród różnego rodzaju filtrów. Aktualnie w sprzedaży możemy znaleźć 4 rodzaje filtrów. Pierwszy z nich to tak zwany standard – jest to filtr, który oczyszcza wodę kranową, jak również chroni nasz czajnik przed kamieniem. Jest to najbardziej uniwersalny wkład filtrujący. Jest on przeznaczony do polepszania jakości wody miejskiej. To właśnie przez użycie tego filtra nasza woda będzie idealna do picia, jak również parzenia bądź gotowania.

Woda, która została przefiltrowana za pomocą filtra będzie doskonałą alternatywą wody butelkowanej. Nadmieńmy, że zapobiega to także nagromadzeniu się osadu na elementach grzejnych naszego czajnika. Kolejny model to tak zwany AGD+. Ten rodzaj filtrów pozwala skutecznie chronić urządzenia AGD przed kamieniem kotłowym. Trzeba dodać, że ten rodzaj filtra będzie doskonały dla osób, które chcą polepszyć jakość swojej wody kranowej, jak również sprawić, aby była ona idealna do gotowania. Woda, która będzie filtrowana za pomocą filtra AGD+ sprawdzi się także w przypadku ekspresu do kawy, jak również żelazka tudzież nawilżacza powietrza.

Trzeba podkreślić, że opisywany filtr zapobiega również wytrącaniu się kamiennego osadu poprzez redukcję nadmiaru soli wapnia i magnezu, poprzez co zostaje przedłużona żywotność naszego sprzętu AGD. Następny rodzaj filtrów to Mg+. Ten oto rodzaj oczyszcza wodę, a także wzbogaca ją w jony magnezu. Nadmieńmy, iż filtry magnezowe są najlepszą alternatywą wody butelkowanej. Ostatni już rodzaj filtrów to Ph+. Dają one możliwość zaspokojenia pragnienie zmineralizowaną wodą, która ma właściwości zasadotwórcze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam się